Bazény existují v mnoha velikostech, tvarech a provedeních. To aby si každý vybral to, co mu bude nejlépe vyhovovat. Ovšem ať už si jeden vybere bazén velký nebo malý, hluboký nebo mělký, kulatý, oválný, čtvercový, obdélníkový nebo jakéhokoliv jiného tvaru, neměl by zapomenout na to, co je všem dokonalým bazénům společné. A to na filtraci.
Protože si jistě i bez vlastnictví nějakého toho bazénu dokážete představit, co s vodou v něm dokáže nadělat spad z okolní vegetace, prach a kdo ví, co všechno ještě. Jakmile ve vodě začne něco plavat nebo to klesne ke dnu a začne si to tam zahnívat, je zle. A kromě plachty, bazénového vysavače a chemických přípravků jsou právě pískové filtrace tím, co v podobné chvíli zachraňuje situaci.
Ačkoliv se tu jedná o zařízení fungující na docela primitivním principu jakéhosi neortodoxního ‚cedníku‘, který propouští vodu a zachycuje to v ní plovoucí, je to právě filtrace, co zachraňuje bazén a potažmo jeho páníčka od těch nejhorších pohrom, jež mohou bazén postihnout.
Do takové pískové filtrace se pod tlakem žene voda, jíž se daří pronikat mezi zrnky uvnitř nasypaného písku, na rozdíl od nečistot, jež se tu zachycují a do bazénu už se tak nemohou vrátit. A v nádrži je tak o poznání čistší voda, v níž je radost se vykoupat.
To ovšem pochopitelně jedině tehdy, když ona filtrace funguje tak, jak má. A to není samo sebou, pro její správné fungování je třeba učinit alespoň elementární opatření. Tedy v první řadě tuto naplnit pískem doporučovaným výrobcem, tím se správnou velikostí zrn a dalšími charakteristikami, pak tento písek měnit vždy, kdy se obrousí jeho hrany, na nichž se právě nevítané nečistoty zachycují. A logicky musí jít o filtraci, jež odpovídá výkonností objemu takového bazénu, protože nějaká chuděrka, jíž by přefiltrování veškeré vody trvalo věky, by nebyla žádné terno. A měla by být vyrobena z materiálů, které vydrží, aby ji nebylo nutno co chvíli měnit.
A proto si vyberte tu správnou z nabízených pískových filtrací. Abyste měli bazén, ve kterém bude radost se smočit.