Ostrov Skye sice patří k nejsevernějším skotským ostrovům, ale na jaře a v letních měsících je zde vegetace poměrně rozbujelá. Zdejší krajina neztrácí nic z charakteristik pevninského Skotska. Nechybí tu hory, slaný vzduch a dokonce ani typické mlhy. Vzhledem k lokalitě, kde ostrov leží, zde velmi často prší. Ale na to si brzy zvyknete, stejně jako si na to zvykli místní. Krom častého deště jsou zde totiž už takřka samá pozitiva.
Malý ostrůvek
Ostrov Skye rozhodně nepatří mezi ty největší. Jeho rozloha je zhruba srovnatelná s dvěma českými okresy, což rozhodně není mnoho. Díky tomu si ho ale můžete projít celý bez toho, aniž byste prošlapali troje střevíce. Stejně jako pevninské Skotsko, i ostrov Skye je doslova rájem pro milovníky pěší turistiky. Můžete využít vyznačených stezek, nebo se vydat po vlastní ose a objevovat krásy tohoto ostrova na vlastní pěst. A že je co objevovat. Pokud však nevyužijete vyznačených stezek, měli byste si dávat pozor kam jdete. Na cestě po Skye se totiž můžete jednoduše ztratit. Ostrov je totiž poměrně řídce osídlen a jeho větší část tvoří divočina, ve které rozhodně zabloudit nechcete. Nejedná se sice o žádnou džungli, ale nebezpečí pádu z útesu nebo skály je rozhodně reálné.
Patříte-li mezi vášnivé horolezce, zdejší krajina vás rozhodně osloví. Skal si na Skye užijete dosytosti. Nejedná se sice o žádné velehory, ani ten nejvyšší vrchol nedosahuje výšky jednoho kilometru, ale k lezení jsou jako dělané. A to ať už jste amatérští lezci, nebo ryzí profesionálové.
Jakmile vás omrzí panenská krajina, můžete se vydat do jednoho z malých městeček. I když se jedná vesměs o rybářské osady a s malým počtem obyvatel, vždy si můžete objednat něco dobrého k snědku nebo si dopřát šálek horké kávy. Místní obyvatelé jsou velice vstřícní a přátelští a rádi vám poradí kam se vydat na výlet. Chcete-li poznat méně známou část Skotska, ostrov Skye je k tomu ideální.